بنیاد محیط زیستی دی کاپریو

آمارهای تکان‌دهنده فائو ازضایعات غذا در ایران
آمارهای تکان‌دهنده فائو ازضایعات غذا در ایران
مهر ۲۰, ۱۳۹۵
تولید آب از توربین بادی
تولید آب از توربین بادی
مهر ۲۰, ۱۳۹۵
بنیاد محیط زیستی دی کاپریو

«دی‌کاپریو» در فستیوالی به نام «South by South Lawn» که از سوی کاخ سفید به منظور گردهم‌آیی افراد مبتکر و فعال در زمینه‌های مختلف برگزار شده بود، روبروی «اوباما» و «کاترین هی‌هو» دانشمندی که در زمینه اتمسفر زمین فعالیت می‌کند،قرار گرفت و در صحبت‌های خود، بدون هیچ ملاحظه‌ای رئیس‌جمهور کشورش را مورد سوال قرار داد.

«دی‌کاپریو» خطاب به اوباما گفت:
” اگر شما تغییرات آب و هوایی را باور ندارید، به واقعیت‌ها علم و یا حقایق تجربی نیز اعتقادی ندارید و بنابراین به نظر بنده، نباید اجازه به دست گرفتن کاخ سفید را داشته باشید”

این بازیگر در ادامه افزود: آیا اگر ما کار درست را انجام دهیم، کره زمین توانایی احیای دوباره خود را دارد؟ یا این که خسارات آن‌قدر زیاد بوده‌ که هرگز نشود جبرانشان کرد؟

آیا اینگونه مورد سوال قرار دادن در خصوص مسئله آب از مسئولان ذیرربط، در کشور ما مرسوم است⁉️
«لئوناردو دی‌کاپریو» در سال ۱۹۹۸ یعنی زمانی که ۲۴ سال داشت، بنیادی را به نام خودش برای حمایت از محیط زیست راه‌اندازی کرد؛ بیشتر تمرکز این بنیاد روی مباحثی چون گرم شدن کره زمین‌، حفظ تنوع زیستی زمین و حمایت از انرژی‌های قابل تجدید قرار داد.

بنیاد «دی‌کاپریو» در ۴۰ کشور جهان روی پروژه‌های متعدد محیط زیستی کار کرده و چند فیلم مستند از جمله «سیاره آب» و «گرمایش‌ جهانی» ساخته و منتشر کرده است.

فعالیت‌های چشمگیر این بازیگر و فعال اجتماعی در این زمینه جوایزی را از سوی گروه‌های حامی محیط زیست برایش به ارمغان آورد که جایزه محیط زیست «مارتین لیتون» سال ۲۰۱۱ و جایزه رهبری محیط زیست ۲۰۰۳ که از سوی موسسه جهان سبز آمریکا برگزار می‌شود، از این جمله هستند.

مطالب مرتبط :   آشنایی با گیاهان دارویی
فوزیه نظافت
فوزیه نظافت
فوزیه نظافت کارشناس ارش عمران محیط زیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + نوزده =