نقشه افزایش دمای سطح دریاچه‌ها به ازای هر دهه در تابستان از سال ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۹

تالاب های مصنوعی
تالاب های مصنوعی
دی ۱۴, ۱۳۹۵
کوله پشتی خورشیدی
کوله پشتی خورشیدی
دی ۱۴, ۱۳۹۵

نقشه افزایش دمای سطح دریاچه‌ها به ازای هر دهه در تابستان از سال ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۹

نتایج تحقیقات در خصوص افزایش دمای دریاچه هابر اساس گزارش‌های علمی جدید، افزایش قابل توجه دمای دریاچه‌ها، نشانه ناگواری است که سبب مشکلاتی چون افزایش رشد جلبرگ و ایجاد نواحی با اکسیژن کم و خطرناک برای ماهی‌ها خواهد شد. همچنین، این نوسانات سریع بر اکوسیستم‌های آبی عمیق تاثیر گذار است و سبب افزایش نگرانی‌ها در ارتباط با کیفیت آبی که مردم برای نوشیدن، آبیاری محصولات و تولید انرژی صرف می‌نمایند خواهد شد.
پدیده گرمتر شدن دریاچه با شدت متوسط جهانی و یا بیشتر بسیار فراگیر است و دریاچه‌هایی چون دریاچه تاهو (Tahoe)، دریاچه بایکال در سیبری (Baikal Lake) و دریاجه فراکسجون (Fracksjon) در سوئد نمونه‌هایی از این دریاچه‌ها هستند؛ جان لنترز (John Lenters) از لیمنو تک، شرکت مشاوره علمی آب در میشیگان گفت: دریاچه‌های عمیق‌تر در نواحی سرد سریع‌ترین تغییرات را داشته‌اند.
همچنین این دریاچه‌ها، ۴ دریاچه از ۵ دریاچه بزرگ آمریکا؛ سوپریور (Superior)، هورن (Huron)، میشیگان (Michigan) و اونتاریو (Ontario) را نیز شامل می‌شوند. دریاچه اریه، سطحی‌ترین وگرمترین دریاچه از بین دریاچه‌های بزرگ آمریکا، سریعترین تغییرات را داشته است. همچنین، دریاچه سوپریور، عمیق‌ترین و سردترین دریاچه، سه برابر سریعتر از متوسط جهانی گرم شده است.

مطالب مرتبط :   دستگاه تبدیل هوا به آب
فوزیه نظافت
فوزیه نظافت
فوزیه نظافت کارشناس ارش عمران محیط زیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =