گزارش آلودگی هوای لندن با کمک کبوتر

آموزش نگهداری از آکواریوم
آموزش نگهداری از آکواریوم
آذر ۳۰, ۱۳۹۵
نگهداری از حیوانات اهلی
نگهداری از حیوانات اهلی
آذر ۳۰, ۱۳۹۵
گزارش آلودگی هوای لندن با کمک کبوتر

 کبوتر با کوله پشتی آلودگی هوای لندن را گزارش می کنند

 کبوتر در انگلستان کوله پشتی می پوشند و گزارش آلودگی هوای شهر لندن را به شکل توییت روی اینترنت منتشر می کنند. هدف از تشکیل این تیم پرنده، آگاه سازی شهروندان به محیط زیست است

ایده ی این طرح را شرکت بازاریابی دیجیتال بی بیان کرده بود این طرح توسط وب زاین جشنواره ی طراحی لندن راه اندازی شده و هدف آن جمع آوری و اطلاع رسانی در مورد جدید ترین اخبار و ایده های خلاقانه در شبکه ی اجتماعی توییتر است.

شرکت طراحی Plume Labs برای هریک از این ۱۰ کبوتر یک کوله پشتی ویژه ساخته است.در هر کوله حسگرهایی برای اندازه گیری دی اکسید نیتروژن و اوزون موجود در هوا وجود دارد. این کوله روی الیاف توری قرار می گیرد که طبق قواره ی بدن کبوتر دوخته شده، به طوری که هیچ مزاحمتی برای بال زدن پرنده ایجاد نمی کند. این تیم ۱۰ تایی گشت هوایی کبوترها Pigeon Air Patrol نام دارد.

این پرنده ها در سطح شهر لندن پرواز کرده و اطلاعات مربوط به آلودگی توسط حسگر داخل کوله پشتی ثبت و ارسال می شود.این اطلاعات در صفحه PigeonAir@ در توییتر منتقل شده و به اطلاع سایر کاربران می رسد. ضمنا وب سایتی هم به اسم Pigeon air patrol مختص این پروژه طراحی شده که محل هر کبوتر را در لحظه روی نقشه نشان می دهد. هر کبوتر به مدت سه روز در این ماموریت شرکت می کند.

لندن یکی از پرجمعیت ترین شهرهای دنیاست و هرساله ۱۰ هزار نفر در این کلان شهر به علت آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند

مطالب مرتبط :   چگونه استخراج بیت کوین در مقیاس عظیم، به ایجاد نوآوری در انرژی پاک منتهی می‌شود؟
فوزیه نظافت
فوزیه نظافت
فوزیه نظافت کارشناس ارش عمران محیط زیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 13 =