استاد ایرانی، برنده جایزه بین المللی منابع آب و محیط زیست آمریکا

جزوه مهندسی محیط زیست
جزوه مهندسی محیط زیست
آذر ۳, ۱۳۹۵
وقتی استرالیایی ها درباره دریاچه ارومیه آدرس غلط می دهند
وقتی استرالیایی ها درباره دریاچه ارومیه آدرس غلط می دهند
آذر ۳, ۱۳۹۵

استاد ایرانی، برنده جایزه بین المللی منابع آب و محیط زیست آمریکا شد

استادیار مدیریت پروژه و ساخت دانشگاه تهران، دکتر سعید یوسفی، برنده جایزه برترین محقق بین المللی (Visiting International Fellowship – VIF) از کنگره جهانی مدیریت منابع آب و محیط زیست (EWRI) آمریکا در سال ۲۰۱۶ شد.
ایشان این جایزه را به دلیل ارائه مقاله‌ای با عنوان «مذاکرات طرز تفکر محور برای حل اختلافات محیط زیستی و منابع آب» روش نوینی را برای حل منازعات پیچیده زیست محیطی و مسائل کیفی و کمی منابع آب دریافت کرد.

دکتر سعید یوسفی، تحصیلات خود در مقطع کارشناسی ارشد «مدیریت ساخت»، دکتری «مدیریت پروژه» و پسادکتری «مدیریت تصمیم گیری» را در دانشگاه واترلو کانادا به پایان رسانده است و در حال حاضر استاد مدعو «گروه حل اختلافات» دانشکده مهندسی طراحی سیستم‌ها در دانشگاه واترلو است.
💢 پانوشت:
انستیتوی منابع آب و محیط زیست (EWRI) از بزرگترین مراکز علمی در آمریکا و متعلق به انجمن مهندسان عمران آمریکا است.
انجمن علمی مهندسان عمران آمریکا (ASCE) با قدمت ۱۶۴ سال از جمله انجمن‌های مطرح آمریکا است که ۳۳ نشریه در زمینه مهندسی عمران و سالانه بیش از ۷ هزار مقاله در قالب این نشریات منتشر می‌کند.
ما چه دوست داشته باشیم چه نه، کشوری عجیب و غریبی هستیم. هر روز داریم با این واقعیت می جنگیم و به خودمان دلداری می دهیم که دکتر کاوه مدنی داریم، برترین دانشمند جوان علوم زمین دنیا یک ایرانی است.
ما دکتر سعید یوسفی داریم، برنده جایزه برترین محقق بین المللی در عرصه مدیریت منابع آب و محیط زیست آمریکا یک ایرانی است و دیگر محققانی که تعدادشان بیش از تصور ماست.
ولی باید قبول کنیم که چقدر از این محققان بلند آوازه مان استفاده کردیم؟! چقدر پای صحبت هایشان نشستیم و متواضعانه راهی برای گذر از این بحران درخواست کردیم؟!!

مطالب مرتبط :   آمارهای تکان‌دهنده فائو ازضایعات غذا در ایران
فوزیه نظافت
فوزیه نظافت
فوزیه نظافت کارشناس ارش عمران محیط زیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 2 =