یوتیوبری مشهور ۲۰ میلیون دلار برای کاشت ۲۰ میلیون درخت جمع کرد

آیا علم می تواند اعتیاد خود به پلاستیک را ترک کند؟
آیا علم می تواند اعتیاد خود به پلاستیک را ترک کند؟
دی ۲۱, ۱۳۹۸
دانلود کتاب انسان و محیط زیست پایه یازدهم، بخش گردشگری و محیط زیست
دانلود کتاب انسان و محیط زیست پایه یازدهم، بخش گردشگری و محیط زیست
دی ۲۱, ۱۳۹۸
یوتیوبری مشهور ۲۰ میلیون دلار برای کاشت ۲۰ میلیون درخت جمع کرد

گروهی از کاربران مشهور یوتیوب با رهبری جیمی دونالدسون (MrBeast) و همراهی بیشتر از نیم‌میلیون هوادار و چند شرکت فناوری مشهور موفق شدند در دو ماه، به هدف کمپین خود، یعنی جمع‌آوری ۲۰ میلیون دلار برای کاشت ۲۰ میلیون اصله درخت به‌وسیله‌ی خیریه‌ی «روز درخت‌کاری»، دست پیدا کنند. این گروه از کاربران و یوتیوبر‌ها کمپین مذکور را برای ایجاد تغییر بزرگی در جهان و اثبات این موضوع به‌راه انداختند که یوتیوب صرفا محلی برای کارهای سطحی نیست.

اعتراض به آلودگی

دونالدسون در این کمپین با تعدادی از مهم‌ترین یوتوبرهای دنیا همکاری کرد تا بتواند کمپین «تیم درخت‌ها» را پیش ببرد. ازجمله مشهورترین چهره‌های حاضر در این کمپین باید به مارک رابر (با ۸/۷ میلیون دنبال‌کننده)، گواوا جویس (با ۲۲/۴ میلیون دنبال‌کننده)، مارکیس برونلی (با ۹/۵ میلیون دنبال‌کننده)، اسمارتر اوری دی (با ۷/۴ میلیون دنبال‌کننده)، نینجا (با ۲۲/۴ میلیون دنبال‌کننده) و جک‌اسپیتس‌آی (با ۲۲/۹ میلیون دنبال‌کننده) و افراد بسیار دیگری با میلیون‌ها دنبال‌کننده اشاره کرد. دونالدسون و دوستانش کمپین خود را ۲۵ اکتبر آغاز کردند.

این کمپین بسیار سریع به نیمی از هدفش رسید و تا ۳۱ اکتبر، بیش از ۱۰ میلیون دلار جمع کرد. ناگفته نماند افراد مشهوری مانند ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، یک‌میلیون دلار، توبی لوکته، مدیرعامل اسپاتیفای، برای شکستن رقم ماسک یک‌میلیون و یک دلار، جک دورسی، مدیرعامل توییتر و Square، دوبار و درمجموع ۳۵۰ هزار دلار و سوزان وویچیتسکی، مدیرعامل یوتیوب، ۲۰۰ هزار دلار به این کمپین کمک کردند. گفتنی است نمایندگان این شرکت‌ها درباره‌ی جزئیات این کمک‌ها اظهارنظری نکردند.

مطالب مرتبط :   صاعقه به پاکسازی هوا و رفع آلودگی جوی کمک می‌کند

به‌گفته‌ی مدیران بنیاد روز درخت‌کاری، جمع‌آوری چنین پولی زیادی در این مدت کم، کمپین «تیم درخت‌ها» را به یکی از موفق‌ترین کمپین‌های خیریه تبدیل کرد. این بنیاد اعلام کرده است اجرای طرح کاشت این تعداد درخت باعث حذف ۱/۶ میلیون تن کربن و ۱۱۵ هزار تن مواد شیمایی از جو کره‌ی زمین خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + چهار =