استفاده از ضایعات و پسماندهای فرآوری شده کشاورزی در تغذیه دام، طیور و آبزیان

سم شناسی در دامپزشکی
کتاب سم شناسی دامپزشکی دکتر محمدشکرزاده
اسفند ۱۱, ۱۳۹۹
جلبک قرمز
تولید فرآورده های متنوع از جلبکهای قرمز
اسفند ۱۱, ۱۳۹۹
پسماندهای فرآوری شده

فرآوری و تبدیل محصولات جانبی،پسماندها وضایعات کشاورزی و استفاده مجدد از آنها در چرخه تولید، راه حلی مناسب برای استفاده اقتصادی از این نوع محصولات به ویژه در تغذیه دام،‌ طیور و آبزیان یادر صنایع وابسته می‌باشد. هر ساله بخش زیادی از محصولات کشاورزی و باغی در کشور از مرحله کاشت تا عرضه به بازارهای مصرف، از بین می‌روند.
تخمین زده شده که در ایرانبه طور متوسطدر هرسال حدود۱۰۰ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی و باغی تولید می‌شود، که از این مقدار حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد یعنی معادل ۲۰ تا ۳۰ میلیون تن تبدیل به ضایعات و پسماند می شود که برای مصارف انسانی یا صنایع غذایی و خوراکی قابلیت مصرف ندارند. همچنین در بخش فعالیت های دام، طیور و آبزیان طبق گزارشات موجود سالیانه هزاران تن کود دامی و مرغی،ضایعات کشتارگاهی،ضایعات صنایع
گوشتیو لبنی،‌ ضایعاتصنایعمرغداری،ضایعاتآبزیپروریو انواع دیگر پسماند بوجود می‌آیندکه قابلیت مصرف توسط انسان را داشته وحتی باعث آلودگی محیط زیست میشوند.
بنابراین حجم این ضایعات و پسماندها در داخل کشور قابل توجه بوده و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است که مورد بازیافت و فرآوری قرار گرفته و به چرخه مصرف بازگردانده شوند.

دانلود نشریه ترویجی جهاد کشاورزی

مطالب مرتبط :   دانلود پاورپوینت اصول تصفیه آب
فوزیه نظافت
فوزیه نظافت
فوزیه نظافت کارشناس ارش عمران محیط زیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + شش =